Harcerstwo

DRUŻYNA HARCERSKA NIEPRZETARTEGO SZLAKU

Nasza drużyna działa w szkole od stycznia 2005 roku.

W skład drużyny wchodzą: drużynowe: n. instruktor NS Katarzyna Jurczyk oraz n. instruktor NS Beata Roda-Mielczarek.

Łącznie 19 druhów, 4 druhenki, 7 harcerzy absolwentów (1 druhenka, 6 druhów) w 100% umundurowani. W między czasie drużyna uczestniczy w warsztatach wyjazdowych np. w Załęczu, rajdach, zielonych szkołach, wycieczkach jednodniowych. umundurowani. Do drużyny nie ma zapisów. Uczestnictwo w zbiórkach jest dobrowolne i nieprzymuszone.

Harcerze na zbiórkach poznają zwyczaje i obrzędy harcerskie, zdobywają sprawności i stopnie harcerskie, rozwiną swoje indywidualne zainteresowania. Doskonalą swoją wiedzę i umiejętności z zakresu technik harcerskich. Kształtują pozytywne postawy i zachowania prozdrowotne. Wdrażają się do kulturalnego, społecznie akceptowanego sposobu bycia rozumienia potrzeb przestrzegania zasad dobrego wychowania.

Na zbiórkach omawiane są tematy współczesnej Polski i świata ale również trudne tematy z Historii Polski. Uczymy się nowych piosenek, pląsów i ćwiczymy musztrę. Zabawa, nauka i rywalizacja są nieodłącznym elementem pracy drużyny, prowadzimy Quizy, konkursy, wyrazówki, szyfrowanie tekstu, praca zadaniowa w zespołach.

W kalendarz drużyny wpisały się już:

  • luty – Świeczowisko,
  • marzec – Chorągwiany Przegląd Piosenki Harcerskiej,
  • maj – Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku w Stemplewie,
  •  czerwiec lub wrzesień – Regaty w Pucku.

W między czasie drużyna uczestniczy w warsztatach wyjazdowych np. w Załęczu, rajdach, zielonych szkołach, wycieczkach jednodniowych.

Tradycją jest również obchodzenie Świąt w drużynie w przygotowaniu których uczestniczą wszyscy harcerze. Harcerze przy współpracy z Samorządem szkolnym pełnią służbę porządkową przy różnego rodzaju akcjach szkolnych (konkursach, dniach otwartych, dyskotekach…)

Zapraszamy wszystkich chętnych na zbiórki: poniedziałek 15.30-17.00 oraz czwartek 15.30-17.00

CZUWAJ!!

„Daj druhno, dzieciom miłość swą, bo taka jest potrzeba Podaj na dłoni serce swe, jak dajesz kromkę chleba”

Maria Grzegorzewska