Kółko teatralne

KÓŁKO TEATRALNE

Kółko teatralne prężnie działające w naszej szkole zrzesza uczniów pragnących zgłębiać tajniki teatru i aktorskiego życia. Zajęcia teatralne mają na celu wzbogacenie uczniów w wiedzę dotyczącą teatru, różnego rodzaju muzyki i tańca. Dzięki ćwiczeniom teatralnym uczniowie rozwijają wyobraźnię i umiejętności związane z wyrażaniem swoich emocji, komunikacji werbalnej i pozawerbalnej z otoczeniem, stają się odważniejsi, spontaniczni i bardziej pewni siebie. Podczas naszych spotkań młodzież sprawdza swoje możliwości teatralne poprzez ogrywanie różnych ról, scenek i przedstawień. Przedstawienia tworzymy wspólnie, tu każdy może wznieś swój pomysł do reżyserii, scenariusza, czy scenografii.

Teatr jest miejscem, gdzie wszystko może się zdarzyć, gdzie rzeczywistość miesza się z fikcją. To tu, przez chwilę uczeń może być kimś innym, może spełnić swoje marzenia, zobaczyć swój problem z innej perspektywy, czy oswoić własne lęki. To miejsce, gdzie każdy uczy się współdziałania z innymi i odpowiedzialności za powierzoną sobie rolę. Wspólna praca, radość tworzenia, pokonywania trudności rodzi między uczestnikami więzi przyjaźni.

Piękne w tatrze jest to, iż poprzez sztukę możemy dzielić się „z całym światem” naszymi: myślami, przeżyciami, refleksjami. Nasza grupa teatralna dzieli się własnym dorobkiem podczas różnych przeglądów i na konkursach teatralnych np. Forum Teatralne w Kwidzynie, czy Przegląd Jasełek w Sopocie. Przedstawienia prezentujemy w różnych szkołach i instytucjach społecznych np.: Domach Pomocy Społecznej, Kościołach. Osoby pragnące przeżyć przygodę z teatrem zapraszamy do naszego kółka.

Opiekunowie: Beata Konopiska, Joanna Kołakowska